آموزش عربی برای گردشگری معهد الضاد لتعليم العربية للناطقين بغيرها في ايران A.L.I-Arabic Language Institute in Iran آموزش آکادمیک ، علمی و روشمند زبان بهره مند از اساتيد خبره و كار آزموده  برگزارى دوره ها در کوتاه ترین زمان با نتایج درخشان انضباط آموزشى و ادارى و كيفيت بالاى آموزشی برگزار كننده دوره هاى متنوع، منظم و مستمر  بهره مند از متد، شيوه نامه و كتب انحصاری لغه الضاد ، قواعدالضاد و معجم الضاد

صفر تا صد دوره هاى آموزش عربى

تعداد جلسات و ساعات يك ترم

⁃ يك ترم در معهدالضّاد طى ١٢ جلسه ی یک و نيم ساعته مجموعاً در ١٨ ساعت برگزار ‏می شود٠
در هر روز دو جلسه ى ١/٥ ساعته با فاصله ده دقيقه استراحت برگزار مى شود.


⁃ حد مجاز غیبت:

زبان آموز در هر ترم حداكثر ٤ جلسه ١/٥ ساعته (٦ ساعت) مجاز به غيبت است و در صورتى كه بيش از ٦ ساعت غيبت كند مشروط مى شود(ملزم به گذراندن كلاس جبرانى است) و در صورتى كه بيش از ٩ ساعت غيبت كند مردود به شمار مى رود و مى بايست آن ترم را دوباره بگذراند.


 

⁃ انواع دوره ها از نظر زمان بندی :

 1. عادی:
  • هر ترم یك ماه و نیم
  • هر هفته يك روز
  • هر روز دو جلسه ١/٥ ساعته

 

 1. نیمه فشرده:
  • هر ترم ٣ هفته
  • هر هفته دو روز
  • هر روز دو جلسه ١/٥ ساعته

– آزمون ها و شيوه ى قبولى و ارتقاء به ترم بعد:

در هر جلسه در طول يك ترم مهارت هاى زبانىِ زبان آموز به طور مستمر توسط مدرس ارزشیابی و ثبت می شود و بر اساس آن در صورت دريافت سطح قبولى(ناجح) می تواند به ترم بعد ارتقاء يابد در غیر این صورت مي بايست همان ترم را تکرار كند.
در پایان هر مرحله يا مقطع آموزشى؛ زبان آموزان علاوه بر به دست آوردن قبولى در ارزشيابي كلاسي با شركت و قبولى در آزمون کتبی مى توانند به مقطع یا مرحله بعدى ارتقاء يابند. نمره قبولى از ١٠٠ محاسبه مى شود كه ٦٠٪؜ آن به فعاليت هاى كلاسى و ٤٠٪؜ به آزمون كتبى پايان مقطع يا مرحله اختصاص دارد.
ارتقاء يا ورود به ترم بالاتر از اولین ترم دوره یا بعد از پذيرش از طريق تعیین سطح صرفا از مسير گذراندن تك تك سطوح امكان پذير است.


– وقفه و نحوه ى تداوم آموزش

در صورت وقوع وقفه در طول دوره آموزشى در چارچوب ضوابط آيين نامه آموزشى حداكثر دو بار در طول كل دوره این امکان برای زبان آموز فراهم است تا با شركت در آزمون تعيين سطح به صورت رایگان و بدون پرداخت وجه، در سطح مناسب خود به آموزش ادامه دهد.


⁃ آموزش رايگان:

زبان آموز “معهدالضّاد” مى تواند در تمام شاخه هاى آموزشى، در سطوح پايين تر آن شاخه اى كه گذرانده است تا زمانى كه در اين مؤسسه به تحصيل اشتغال دارد به صورت مستمع آزاد و رايگان شركت كند.


– گواهي نامه پايان دوره “معهدالضّاد”

به زبان آموزانى كه يك دوره كامل از اولين تا آخرين ترم را در كلاس هاى معهدالضّاد با موفقيت مى گذرانند با شركت در آزمون جامع و قبولى در آن، گواهينامه پايان دوره آن شاخه آموزشى اعطاء مى شود. مواد آزمون شامل محتواى آموزشى كل دوره در آن شاخه مى شود.
توجه: زبان آموزانى كه بيش از دو بار در طول يك دوره آموزشى بعد از پايان مهلت ثبت نام، اقدام به ثبت نام نمايند (در حالى كه امكان تداوم آموزش در كلاس گروهى تا پايان دوره برايشان فراهم است)از شركت در آزمون جامع و كسب گواهي نامه محروم مى شوند.
در صورت تكرار تأخير بعد از دوبار، ديگر امكان ثبت نام و شركت در كلاس گروهى در آن شاخه براى زبان آموز وجود ندارد و ادامه دوره
فقط به صورت خصوصى براى او فراهم است.

 

🔴 با نگاهى نو، با عربى جهانى شو!

 

شماری از نظرات زبان آموزان درباره ی آموزش در معهدالضّاد:

پیشنهاد ما :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *