آموزش عربی برای گردشگری معهد الضاد لتعليم العربية للناطقين بغيرها في ايران A.L.I-Arabic Language Institute in Iran آموزش آکادمیک ، علمی و روشمند زبان بهره مند از اساتيد خبره و كار آزموده  برگزارى دوره ها در کوتاه ترین زمان با نتایج درخشان انضباط آموزشى و ادارى و كيفيت بالاى آموزشی برگزار كننده دوره هاى متنوع، منظم و مستمر  بهره مند از متد، شيوه نامه و كتب انحصاری لغه الضاد ، قواعدالضاد و معجم الضاد

دوره آموزش مکالمه عربی فصیح

دوره آموزش مكالمه عربی فصيح در معهدالضاد

 ⁃ مختصرى درباره ى اين شاخه آموزشى

بى ترديد مکالمه عربی فصیح در ميان شاخه هاى كاربردى اين زبان، مهم ترين و كاربردى ترين شاخه ى آموزشى است كه دامنه كاربست آن از امروز تا ژرفاى تاريخ و از اينجا تا قلب و ذهن و زبان مردمان در دورترين نقاط جهان گسترده است. اين شاخه در كشور ما، اقشار مختلف جامعه از فرهيختگان و پژوهش گران و دانش آموختگان حوزه و دانشگاه تا فعالان عرصه هاى اقتصادى، فرهنگى، سياسى، نظامى، هنرى، رسانه، پزشكى، گردش گرى و … را به خود جلب و جذب كرده و از اين روست كه “معهدالضّاد” بيشترين توجه و اهتمام را به آن اختصاص داده است و به لطف خداوند از سال هاى دور، دوره ى آموزش مكالمه عربى فصيح در “معهدالضّاد” با استقبال شايان علاقه مندان و دوست داران زبان عربى پر شور و حرارت برگزار مى شود.
اين صفحه را براى آشنايى شما عزيزان با ويژگى ها و اهداف يادگيرى اين شاخه و اطلاعات دوره آموزشى آن تدارك ديده ايم.


چرا عربى و چرا معهدالضّاد… ؟!

اهميت مكالمه، قواعد و ترجمه زبان عربي زمانى براى ما روشن تر مى شود كه به موقعيت و واقعيت جغرافيايى، فرهنگى، اقتصادى و سياسي كشورمان در منطقه و پيوندهاى تاريخى، فرهنگى و تمدنى آن با همسايگان عربي زبان و مسلمان با زبان مشترك عربى، از نو و با تأملى بيشتر بنگريم و بينديشيم و از زمينه ها، فرصت ها و ظرفيت هاى متعدد و متنوع در اين كشورها، غافل نمانيم همان گونه كه غرب و شرق عالم از دير باز همواره متوجه و مترصد ظرفيت هاى سرشار اين منطقه بوده و از آن، بهره هاى فراوان برده است.

برای مطالعه ادامه مطلب، کلیک کنید


 • براى يادگيرى زبان عربي به بسته ى آموزشى پر بار، روش مند و سازگار با مخاطب ايرانى، متد يادگيرى نوين و دانش بنيان، شيوه نامه اى نو آورانه و هدف مند، اساتيدى خبره و كار آزموده و دوره هاى آموزشى منضبط، مستمر و مطمئن نيازمنديم كه با عنايت خداوند اين شاخصه ها، در “معهدالضّاد” به پشتوانه ٣٠ سال تجربه فعاليت آموزشى و آموزشگاهى در حوزه آموزش زبان عربى فراهم است.

– آشنایی با مرحله مقدماتی :

مرحله مقدماتی مكالمه عربي فصيح (التمهیدیة) در” معهدالضّاد ” شامل دو مقطع ۴ ترمی در مجموع ٨ ترم به مدت ١٤٤ ساعت برگزار مى شود. منبع آموزش در مقطع اول اين مرحله، کتاب قرمز مجموعه ” لغة الضاد ” و در مقطع دوم، کتاب زرد ” لغة الضاد ” همراه فايل صوتى است.
براى شروع مکالمه عربی فصیح از پایه، مقطع اول اين مرحله تنها گزینه برای شماست.

 

– آشنایی با مرحله میانی :

مرحله ميانى مكالمه عربی فصيح (المتوسطة) در ” معهدالضّاد ” مشتمل بر دو مقطع ۴ ترمی در مجموع ٨ ترم به مدت ١٤٤ ساعت برگزار مى شود. منبع آموزش در مقطع اول اين مرحله، کتاب آبى مجموعه ” لغة الضاد ” و در مقطع دوم، کتاب سبز ” لغة الضاد ” همراه فايل صوتى است.

 

– آشنایی با مرحله پیشرفته :

مرحله پيشرفته مكالمه عربى فصيح (المتقدّمة/العالية) در ” معهدالضّاد ” شامل يك مقطع ٥ ترمی به مدت ٩٠ ساعت بوده و منبع آموزش در اين مقطع پايانى، كتاب بنفش مجموعه “لغة الضاد” همراه فايل صوتى است.

 


 •  توجه: در دو مرحله مقدماتی و میانی؛ كتاب ” معجم الضاد ” و فايل صوتى آن به همراه كتاب هاى اصلى جهت تقويت توليد و توسعه زبانى زبان آموز در بخش حوار مفتوح كلاس هاى مكالمه به كار گرفته مى شود.

– شرح دوره كامل آموزش مكالمه عربى فصيح در ” معهدالضّاد ” :

دوره كامل آموزش مكالمه عربى فصيح در كلاس هاى حضورى و مجازى “معهدالضّاد” جمعاً در ٢١ ترم شامل ٣ مرحله و ٥ مقطع، ظرف “٣٧٨ ساعت” به انجام مى رسد.

  • بازه زمانى كل دوره در كلاس هاى عادى : تقريبا ٣٢ ماه
  • بازه زمانى كل دوره در كلاس هاى نيمه فشرده: تقريبا ١٥ ماه

– اهداف و دستاوردهاى دوره

١- فهم شنيدارى: توانايى درك آسان گفتارها و سخنرانى هاى بلند و اخبار و فيلم ها و سريال ها
٢-فهم نوشتارى: توانايى درك آسان متون بلند ادبى، سياسى، اجتماعى، اقتصادى، فرهنگى، دينى و …
٣- توان توليد گفتار و بيان شفاهى: توانايى شركت جستن در يك مكالمه و بيان روان افكار و عقايد و احساسات خود به راحتى و بدون نياز به فكر كردن به الفاظ و قواعد
٤- توان توليد نوشتار: توانايى نوشتن ديدگاه ها و نظرات شخصى خود در قالب مقالاتى روشن و ارائه گزارشى كامل و واضح از موضوعات مورد علاقه يا نياز خودم
٥- توان ايجاد ارتباط مؤثر: توانايى برقرارى ارتباط دو سويه با سخن گويان اصلى زبان به صورت حضورى يا مجازى و بر آوردن نيازها و خواسته هايم در محيط زبان عربى


⁃ توجه:

كلاس ها بر مبناى متد و شيوه نامه ى آموزشى “ضاد” با رويكرد گفتارى-ارتباطى و برخوردارى از پشتيبانى و مشاوره آموزشى مستمر پيش مى رود و ٤ مهارت اصلى زبان يعنى خواندن، نوشتن، شنيدن و صحبت كردن را با تاكيد بر مهارت سخن گفتن و برقراى ارتباط مؤثر هدف قرار مى دهد. متد آموزش در قالب اصول و فنون مهارت آموزى در “معهدالضاد” به گونه ای است که از اولین جلسه شروع به حرف زدن و نوشتن به زبان عربی می کنید و در طول آموزش در “معهدالضاد” با رويكردى كاملا متمايز از گذشته ى آموزشى خود با تكنيك هاى متنوع و متعدد يادگيرى و تمرین هاى فراوان و شرکت در مکالمه هاى آزاد (حوار مفتوح) به تدريج از موضوعاتى مانند: احوالپرسی، آشنايى با ديگران، خانواده، سفر، تحصيل، كار ، سرگرمى، تفريح و …شروع مى كنيد و در پايان دوره به لطف تلاش هاى بى وقفه ى خود، زحمات مدرسان و روش مندى آموزش مى توانيد در يك كشور عربي زبان به راحتى در هر گفت و گويي وارد شويد يا در هر دانشگاهى بدون هيچ پيش نياز زبانى، به زبان عربي به تحصيل بپردازيد.


– توصيه مؤكد:

معمولا اين پرسش در ذهن زبان آموزان به ويژه در ميانه ى دوره مطرح مى شود كه تا چه مقطعى يادگيرى مكالمه عربي را ادامه دهم در پاسخ بايد گفت اولا به پايان رساندن مقطع پيشرفته به منزله ى گرفتن ديپلم زبان است ثانيا بر اساس تجربه و اصول علمى، اتمام مقطع پيشرفته يعنى تضمين و تثبيت ثمره ى وقت و تلاش و هزينه اى كه در اين مسير صرف مى كنيد لذا توصيه مؤكد مى شود حتما با به پايان رساندن مقطع پيشرفته و گذراندن ٢١ ترم، دوره كامل مكالمه فصيح را با بيشترين توان و تلاش به اتمام برسانيد.


–  اطلاعات جامع دوره های آموزشی + صفر تا صد

برای پاسخ به سوالات شما از قبیل : تعداد جلسات و ساعات يك ترم/حد مجاز غیبت/ انواع دوره ها از نظر زمان بندى/ آزمون ها و شيوه ى قبولى و ارتقاء به ترم بعد/ وقفه و نحوه ى تداوم آموزش/ آموزش رايگان/ گواهي نامه پايان دوره “معهدالضّاد”  ، اینجا کلیک کنید.

براى آگاهى از موارد فوق اينجا كليك كنيد.

 


– ظرفيت هاى كاربرد زبان عربى فصيح

-مكالمه عربى …؟! براى چى…🤔؟! براى …

 •  … حرف زدن، خوندن، نوشتن و گوش كردن به يكى از پر كاربردترين زبان هاى امروز دنيا و يكى از ٦ زبان رسمی سازمان ملل.
 • … ورود به دنياى هزاران روزنامه، مقاله، مجله، كتاب و شبکه اجتماعى و کانال عربی.
 • … خوندن و شنيدن و درك آیات قرآن و احادیث و ادعیه بدون نیاز به ترجمه
 • … برقرارى ارتباطات بازرگانی، سیاسی، علمى، هنرى، فرهنگى، مالی، نظامى، اجتماعى و … با طرفهای عربی زبان به زبان ‏خودشون
 • … اشتغال به فعاليت هايى مثل تدريس مكالمه زبان عربی، مترجمى، پژوهش گرى، راهنماى تور، مديريت كاروان، هتل دارى، آژانس مسافرتى، توريسم درمانى و …
 •  … اطلاع و استفاده از فرصت هاى اقتصادى و ظرفيت هاى بازار سرمايه دنياى عربى زبان.
 •  … صحبت كردن بى واسطه با اهالى، موقع سفر به عتبات عاليات.
 • … خوندن و شنيدن و فهميدن شعر، رمان، سروده ها و ترانه های عربی فصيح.
 •  … به دست آوردن یك زبان مشترک با نزديك به دو میلیارد جمعيت جهان.

– 💫‏ در “معهدالضّاد” با مجموعه كتاب هاى “لغة الضاد” از ابتداى مقدماتى تا پايان سطح پيشرفته ى مكالمه عربى فصيح رو تو ٣٧٨ ساعت طلايى طى مى كنى و به هر كدوم از اهداف و ظرفيت هايى كه گفتيم ميرسي!


با هدف، نياز و دوست داشتن شروع كن و با انگيزه، پر تلاش و بى وقفه، تا آخرين ترم دوره، همسفر ما باش! ‏


نحوه ثبت نام در دوره ها:

از طریق پورتال آموزشی معهدالضاد؛ یک حساب كاربرى ایجاد كرده و بعد از ورود به پورتال آموزشی در دوره ها ثبت نام کنید یا محصولات آموزشی را سفارش دهید. برای ثبت نام کلیک کنید.

پورتال آموزشی چیست ؟


در پاسخ به سوالاتى که معمولا از ما می پرسید، مطالب زير پیشنهاد می شود:

 

دیدگاه کاربران
 • نرگس ۱۲ تیر ۱۴۰۱

  هزینه کلاس ها به چه صورته؟

  • مدیریت سایت ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

   با سلام در پورتال آموزشی معهدالضاد مشخص شده است.
   آدرس پورتال Portal.zaadnet.ir می باشد. باتشکر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *