آموزش عربی برای گردشگری معهد الضاد لتعليم العربية للناطقين بغيرها في ايران A.L.I-Arabic Language Institute in Iran آموزش آکادمیک ، علمی و روشمند زبان بهره مند از اساتيد خبره و كار آزموده  برگزارى دوره ها در کوتاه ترین زمان با نتایج درخشان انضباط آموزشى و ادارى و كيفيت بالاى آموزشی برگزار كننده دوره هاى متنوع، منظم و مستمر  بهره مند از متد، شيوه نامه و كتب انحصاری لغه الضاد ، قواعدالضاد و معجم الضاد

سوالات متداول

معهدالضاد نخستین کانون اختصاصی نشر و آموزش زبان عربی با متد و کتب انحصاری در ایران

سوالات عمومی :

دوره كامل مكالمه فصيح عربي در كلاس هاى حضورى و مجازى “معهدالضّاد” از آغاز مقدماتى تا پايان پيشرفته با محوريت آموزش ٤ مهارت اصلى زبان به ويژه سخن گفتن، فقط در “٣٧٨ ساعت” به انجام مى رسد.

كل دوره مكالمه فصيح ٢١ ترم و هر ترم ١٨ ساعت است. يك ترم در ٦ روز(هر روز ٢ جلسه ى ۵/۱ ساعته) برگزار مى شود. لذا آموزش در هر هفته در کلاس های نیمه فشرده دو روز به مدت ٦ ساعت و در کلاس های عادی یک روز در هفته به مدت ۳ ساعت ارائه مى شود و بنابراین يك ترم نیمه فشرده در ٣ هفته و یک ترم عادی در ۵/۱ ماه به پايان مى رسد. [طول کل دوره در کلاس های نیمه فشرده=٢١ترم هر ترم٢١ روز جمعا يك سال ونيم و طول کل دوره در کلاس های عادی=٢١ترم هر ترم ۵/۱ ماه جمعا دو سال و ۷ ماه]

زبان آموزانى كه در يك شاخه مانند مكالمه فصيح حداقل از ابتدای سطح میانی تا سطح پايانى پيشرفته را در كلاس هاى “معهدالضّاد” مى گذرانند پس از شرکت در آزمون جامع و قبولى در آن، گواهينامه اين مركز را دريافت مى كنند.

براى آشنايي با بنيان هاى نظرى متد ضاد، كتاب “زبان را ببلعيد مزمزه نكنيد” ١٣٨٨ تأليف “مهدى اصغرى” را بخوانيد و جهت اطلاع از رويكرد آموزشى اين مركز، منشور زبان آموزى و چرا معهدالضّاد؟! را بخوانيد.

فعاليت اين مركز از سال ۱۳۷۷ با كلاس هاى خصوصى و نيمه گروهى “مهدى اصغرى” آغاز و از سال١٣٩٢ با شروع به تدريس دانشجويان ايشان وارد فاز گسترده ترى شد و امروزه اين مركز با دو شعبه در تهران و نزديك به بيست مدرس غالبا با مدرك ارشد ادبيات عربي و سابقه آموزش چندین هزار دانش آموخته در شاخه هاى مكالمه فصيح و گويش ها، قواعد و ترجمه و تعريب كارآمدترين مركز تخصصى نشر و آموزش زبان عربي كاربردى با كارنامه اى درخشان در كشور است.
جهت كسب اطلاعات بيشتر به درباره ما مراجعه نماييد.

خیر ، هیچ فرقی بین حدنصاب کلاس های حضوری و مجازی نیست. حدنصاب برگزاری کلاس جهت شروع ۱۲ نفر است و حدنصاب برگزاری کلاس جهت استمرار ۸ نفر است. در صورتى كه كلاس هاي جديد به حد نصاب نرسد و متقاضى، مايل به رزرو ثبت نام خود نباشد ظرف مدت ٧ روز شهريه ى وى استرداد داده مى شود.

خیر، تمامی پرداخت ها از طریق درگاه بانکی پورتال انجام می شود. چون بعد از تسویه صورتحساب شما؛ از طریق رابط های نرم افزاری برای شما سابقه تحصیلی ایجاد می شود.

حد مجاز غیبت در هر ترم ۴ جلسه ۵/۱ ساعته یعنی ۶ ساعت می باشد.

خير، اين كلاس ها براى هموطنان داخل كشور طراحى و برگزار مى شود. ان شاءالله در آينده اى نه چندان دور كلاس هاي ويژه ى هموطنان خارج از كشور راه اندازى خواهد شد.

طبق آیین نامه آموزشی؛ هر زبان آموز ۲ مرتبه در کل دوره با هماهنگی موسسه می تواند کلاس خود را جابه جا کند .

بله ، جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های ۰۹۳۵۵۵۸۳۳۵۴ و ۰۲۱۸۸۴۴۹۹۸۴ تماس بگیرید.

اگر در سطح دبيرستان عربي مى دانيد مى توانيد در كلاس هاى اين مركز شركت كنيد و اگر در اين سطح ضعيف هستيد يا در سطح پايين تر، با تلاش و صرف ساعات بيشتر مى توانيد خود را كم كم به سطح كلاس برسانيد.

خیر ، هیچ گروهی از طرف موسسه در شبکه های مجازی تشکیل نمی شود و اطلاع رسانی ها از طریق شماره های موسسه ۰۹۳۵۵۵۸۳۳۵۴/ ۰۹۳۳۹۰۷۹۹۲۰ و ۰۹۰۳۶۸۷۸۳۵۶ انجام می شود.

کلاس های حضوری :

كلاس هاى حضورى جدید “معهدالضاد” با اعلام رسمى دولت همزمان با گشايش مراكز آموزشى شروع می شود.

بله، زبان آموزان در كل دوره ى جامع فقط يك بار مى توانند در ادامه دوره ى آموزشى خود از مجازى به حضورى و بالعکس انتقال يابند.

کلاس های مجازی :

تمامی كلاس ها اعم از حوار مفتوح(مکالمه آزاد)، گويش ها(لبنانی، عراقی و مصری) ، قواعد و ترجمه در تمامی سطوح در معهدالضاد در حال برگزاری است.

نرم افزار آموزش “skyroom” با امكان آموزش همزمان و ارتباط دو سويه مدرس و زبان آموز از طريق صدا، تصوير و نوشته، همراه پشتيبانى مستمر مورد استفاده قرار مى گيرد. ضمناً برای شرکت در کلاس نیاز به نرم افزار یا اپلیکیشن خاصی نیست. با گوشی تلفن همراه ، لپ تاپ ، تبلت می توان در کلاس حضور داشت.

با دريافت توضيحات مكتوب و گرافيكى و اپليكيشن راهنماى آموزش مجازى، همزمان با پشتيبانى آنلاين تيم فنى-ادارى “معهدالضاد” قبل و همزمان با برگزارى كلاس، فرآيند آموزش مجازى، بسيار آسان و در كمال آرامش صورت مى پذيرد.

باتوجه به این که از کل کشور در دوره های مؤسسه شرکت می کنند، کلاس های مجازی موازی با کلاس های حضوری به همین صورت ادامه خواهد داشت.

خیر ، در دوره های مجازی به تمام زبان آموزان ۲۰ درصد تخفیف روی شهریه اعمال شده است.

تعیین سطح :

در صورتی که تحصیلات دانشگاهی ، مطالعه مرتبط با زبان عربی و یا قبلاً دوره هایی از زبان عربی را شرکت داشتید می توانید با شماره ها ۰۹۳۵۵۵۸۳۳۵۴ و ۰۲۱۸۸۴۴۹۹۸۴ تماس بگیرید و یک زمان مشخص را برای تعیین سطح رزرو نمائید.

طبق آیین نامه در صورت استفاده از وقفه تحصیلی زبان آموز می بایست در آزمون تعیین سطح شرکت نماید و طول استفاده از وقفه نیز ۲ ترم می باشد.

تعیین سطح بصورت برخط(آنلاین) از طریق اسکای روم و با حضور مدرس برگزار می گردد.

در معهدالضاد حضور در تعیین سطح برای بار اول، هیچگونه هزینه مالی را دربر ندارد.

محصولات آموزشی :

بسته ى آموزشى دوره مكالمه عربي، شامل “لغة الضاد” با CD به همراه لغت نامه ى موضوعى-كاربردى “معجم الضاد” با CD تأليف “مهدى اصغرى” مدير آموزش “معهدالضاد” مى باشد كه با نظارت ايشان و در چارچوب “متد ضاد” آموزش داده مي شود. اين لغت نامه، ضرورى و جزئي از مواد درسي در شيوه نامه ى آموزش مكالمه ى فصيح اين مركز است و لغت نامه هاى ديگر جايگزين آن در روند آموزش مجموعه ى “لغة الضاد” نمى باشند.

خیر، کتاب ها به صورت بسته ویژه مقدماتی، بسته میانی و بسته پیشرفته و بسته قواعد به فروش می رسد.

برای خرید کتاب به بخش محصولات آموزشی پورتال معهدالضاد مراجعه نموده و پس از افزودن کتاب های مورد نظر به سبد خرید، اقدام به تسویه صورتحساب خود نمائید. لازم به ذکر است که اطلاعات پستی خود{آدرس ، کد پستی ، شماره تماس گیرنده } را با دقت و سعه صدر وارد نمائید تا مشکلی در ارسال وجود نداشته باشد.

با توجه به شرایط کرونا و دورکاری همکاران؛ کلیه سفارشات جمع آوری شده و روز دوشنبه هر هفته از طریق پست ارسال می شوند . ارسال در سطح تهران و سایر استان های کشور صرفاً از طریق شرکت پست به صورت پیشتاز ارسال می گردد.

خیر ، خرید کلیه محصولات آموزشی صرفاً از طریق پورتال معهدالضاد به آدرس Portal.zaadnet.ir انجام می شود.