آموزش عربی برای گردشگری معهد الضاد لتعليم العربية للناطقين بغيرها في ايران A.L.I-Arabic Language Institute in Iran آموزش آکادمیک ، علمی و روشمند زبان بهره مند از اساتيد خبره و كار آزموده  برگزارى دوره ها در کوتاه ترین زمان با نتایج درخشان انضباط آموزشى و ادارى و كيفيت بالاى آموزشی برگزار كننده دوره هاى متنوع، منظم و مستمر  بهره مند از متد، شيوه نامه و كتب انحصاری لغه الضاد ، قواعدالضاد و معجم الضاد

موسيقي از نظر روانى و عقلي مفيد است.

ترجمه این بخش به موسیقی اشاره دارد با تمرکز و قبل از مشاهده معنی؛ تجزیه و تحلیل خود را انجام دهید.

رَغْمَ أَنَّ الدِّراساتِ تُشيرُ إلى أَنَّ الموسيقى مُفيدةٌ نفسيًا وَ عَقليّاً، إلَّا أنَّ بَعضَ الدِّراساتِ مُؤَخِّراً وَجَدَتْ أنَّ الموسيقيينَ أكثرَ عُرضَةً لِلْإِكْتِئابِ مِن غَيرِهِمْ. حَيْثُ إنَّ أكثرَ مِنْ ۷۰% من الموسيقيين يُعانونَ أَوْ قَدْ عانُوا مِنْ إحدى صُوَرِ الاكتئابِ!
الموسيقيّونَ (خصوصًا عازِفي البيانو) أكثرُ عرضةً لِلْإصابَةِ بالإكتئابِ بِثَلاثِ مَرّاتٍ مِن االإنسانِ المتوسطِ.

با وجود اينكه بررسي ها به اين اشاره دارد كه موسيقي از نظر روانى و عقلي مفيد است، اما برخي پژوهش ها به تازگي دريافته است كه نوازندگان بيشتر از ديگران در معرض افسردگي قرار دارند. به طوري كه ٧٠ درصد از آنها از افسردگي رنج برده يا مي برند .
نوازندگان به خصوص پيانيست ها بيشتر در معرض دچار شدن به افسردگي ٣بار بيشتر از إنسان معمولي قرار دارند.

 

تحقیقات نشان می‌دهد پخش موسیقی به عنوان زمینه، هنگامی که فرد در حال انجام فعالیت دیگری است و روی آن تمرکز کرده می‌تواند عملکرد او را در کارهایی که نیاز به درک و شناحت دارد بالا ببرد. مطالعه‌ای دریافت موسیقی با ریتم تند منجر به افزایش سرعت در کار و پردازش شده و موسیقی با ریتم تند و ریتم ملایم هم می‌تواند حافظه را تقویت کند.
بهتر است این بار اگر قصد انجام کاری را داشتید، موسیقی زمینه پخش کنید تا عملکرد ذهنی‌تان بهتر شود. البته توصیه می‌کنیم سراغ تِرک‌های بدون کلام بروید تا تمرکزتان با شعر و کلام بهم نریزد.
یکی از شگفت انگیزترین اثرات روانی موسیقی این است که می‌تواند ابزاری مفید در کاهش وزن باشد. اگر سعی دارید از وزن خود کم کنید، گوش دادن به موسیقی و همزمان کم کردن نور محیط می‌تواند به شما در رسیدن به هدف‌تان کمک کند. طبق مطالعات انجام شده، افرادی که در رستوران‌هایی با نور سبک که در آنجا موسیقی لایت پخش می‌شود غذا می‌خوردند نسبت به آنهایی که در سایر رستوران‌ها غذا می‌خوردند، ۱۸ درصد غذای کمتری خورده بودند، چرا؟ محققان دریافتند موسیقی و نور کمک می‌کند شرایط آرام‌تری ایجاد شود، در نتیجه افراد بیشتر احساس آرامش و راحتی کرده و آرام‌تر غذا می‌خورند و در نتیجه نسبت به زمان سیری خود آگاه‌ترند.