بالاترین اعتبار بین المللی در زمینه آموزش زبان عربی آموزش آکادمیک ، علمی و روشمند زبان پشتوانه علمی و تجربی 30 ساله برخورداری از برترین اساتید آموزش به چند ده هزار زبان آموز از دهه هفتاد تکمیل دوره ها در کوتاه ترین زمان کیفیت بالای آموزش امکانات و تجهیزات مناسب قیمت عالی به نسبت کیفیت آموزش استفاده از منابع آموزشی انحصاری لغه الضاد ، قواعدالضاد و معجم الضاد

اصطلاحات رایانه ای به زبان عربی

با اصطلاحات كومبيوتِر (کامپیوتر) بیشتر آشنا شویم

در دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم، کامپیوتر و تکنولوژی‌های جدید جزء اصلی و جدانشدنی از زندگی روزمره ما شده است. به‌طوری‌که زندگی بدون آن‌ها ممکن نیست. در این مقاله به شما می‌گویم که چگونه در حوزه کامپیوتر و سخت‌افزار متخصص شوید تا علاوه بر بالا بردن اطلاعات خود در حوزه کامپیوتر، بتوانید از آن به کسب درآمد نیز بپردازید.
پس از مطالعه این مقاله شما قادر خواهید بود که علاوه بر تعریف رایانه، یکسری اصطلاحات رایانه ای با زبان عربی آشنایی پیدا کنید تا سریع‌تر در یادگیری آن مسیر پیشرفت نمایید.

کامپیوتر یا رایانه چیست؟

به‌طورکلی کامپیوتر وسیله‌ای است که اطلاعات خام را از ما می‌گیرد و به اطلاعات پردازش‌شده و قابل‌فهم برای ما تبدیل می‌کند. مثلاً زمانی که ما در حال تایپ کردن یک متن در کامپیوتر هستیم، اطلاعات توسط کیبورد به کامپیوتر فرستاده‌شده و نتیجه از طریق مانیتور به ما نمایش داده می‌شود.کامپیوترها قابلیت پردازش بالایی دارند و می‌توانند در چند هزارم ثانیه محاسبات ریاضی بسیار بالایی انجام دهند.

 

در این بخش یک سری از اصطلاحات مربوط به کار با رایانه با زبان عربی ترجمه شده است.


اجرا کردن نرم افزار در کامپیوتر:/تَطْبيق/تَطبيقاتٌ حاسوبیَّةٌ

اجرای برنامه در کامپیوتر: تَشْغيلُ بَرنامَج

از بین بردن ویروس: مَحْوُ الفایروس

اسکنر: جِهازُ تصویرٍ

انتقال دادن اطلاعات در کامپیوتر: نَقْلُ المَعْلوماتِ

ایمیل: بَريدٌ إلکتروني

اینترنت: إنْتِرْنِت

باتری کامپیوتر: بَطّاریَّة

بارگذاری/دانلود: تَحْميل/ تَنْزيل

بازکردن صفحه کامپیوتر: فَتْحُ صَفْحَة

بازی کامپیوتر: لُعبَةٌ حاسوبيَّةٌ

برنامه: برنامَج

بستن صفحه: إغلاقُ صَفْحَة

بلندگو: مُکَبِّرُ الصَّوتِ

بلوتوث: بلوتوس