بالاترین اعتبار بین المللی در زمینه آموزش زبان عربی آموزش آکادمیک ، علمی و روشمند زبان پشتوانه علمی و تجربی 30 ساله برخورداری از برترین اساتید آموزش به چند ده هزار زبان آموز از دهه هفتاد تکمیل دوره ها در کوتاه ترین زمان کیفیت بالای آموزش امکانات و تجهیزات مناسب قیمت عالی به نسبت کیفیت آموزش استفاده از منابع آموزشی انحصاری لغه الضاد ، قواعدالضاد و معجم الضاد

تعطیلی کلاس های آموزش زبان عربی در روز اربعین

به گزارش مدیر معهدالضاد، کلیه کلاس‌های مجازی آموزش زبان عربی در تاریخ روز پنجشنبه ۱۷ مهرماه ۱۳۹۹ به مناسبت اربعین حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) تعطیل می باشد.

خانم توکلی، مدیر آموزشگاه معهدالضاد ضمن تسلیت اربعین حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) با اعلام این خبر افزود: روند برگزاری کلاس های آموزش زبان عربی این آموزشگاه از جمعه مورخ ۱۸ مهرماه ۱۳۹۹ ساعت ۹ صبح از سر گرفته خواهد شد و همچنین جبرانی کلاس های نيمه فشرده برگزار شده است و جبراني كلاس هاي عادي آن روز، توسط مدرسان در كلاس به زبان آموزان، اطلاع رسانی خواهد شد.

 


آشنایی کوتاه با اربعین حسینی:

اربعین حسینی چهلمین روز پس از شهادت امام حسین(علیه السلام) در روز عاشورای سال ۶۱ که با ۲۰ صفر مصادف است. زیارت اربعین از اعمال خاص این روز است و بنابر روایتی از امام حسن عسکری(ع) از نشانه‌های مؤمن دانسته شده است.

ضمن عزاداری شیعیان در این روز ، راهپیمایی اربعین به سوی کربلا، به یکی از مهم‌ترین و گسترده‌ترین مراسم عزاداری شیعیان جهان تبدیل شده و در زمره بزرگترین اجتماعات مذهبی جهان قرار گرفته است.

در حدیثی از امام حسن عسکری(ع) پنج نشانه برای مؤمن شمرده شده است. یکی از این پنج نشانه زیارت اربعین است.

هم چنین زیارت‌نامه‌ای برای روز اربعین از امام صادق(ع) نقل شده است. شیخ عباس قمی این زیارت‌نامه را در مفاتیح الجنان در باب سوم بعد از زیارت عاشورا غیر معروفه، با عنوان زیارت اربعین نقل کرده است.به گفته قاضی طباطبایی زیارت روز اربعین در نزد شیعیان زیارت «مَرَدّ الرَّأس» نیز خوانده می‌شود. مَرَدُ الرأس یعنی بازگرداندن سر، و منظور آن است که در این روز که اسرای اهل بیت به کربلا بازگشتند سر امام حسین(ع) را نیز به کربلا آوردند و دفن کردند.


“معهدالضاد” اولين و تنها كانون اختصاصى، تخصصى و جامع نشر و آموزش زبان عربى كاربردى با كتب تألیفی و متد ابتکاری و انحصارى در كشور است. زبان عربي در اين مركز در سه شاخه قواعد (صرف و نحو)، مکالمه (فصیح و گويش های عراقي، سورى، لبناني و…) و ترجمه (فارسی به عربی و بالعکس) از سطوح مقدماتی (عمومی) تا پیشرفته (تخصصی) و از دبیرستان تا دکتری آموزش داده مى شود.