021 8844 9984 0935 5583 354

دوره‌های مقدماتی تا پیشرفته مکالمه عربی در تهران

خیلی‌ها با مفاهیمی همچون آیلتس IELTS و تافل TOFEL انگلیسی آشنایی دارند و ماه‌ها و شاید سال‌های زیادی را صرف خرید کتاب یا بسته‌های آموزش مکالمه انگلیسی کردند یا از یک موسسه زبان به آموزشگاه زبان دیگر در حال نقل و انتقال هستند و احیانا از دوست و آشنا آدرس بهترین مرکز آموزش زبان انگلیسی و دوره‌های ترمیک و فشرده و نیمه‌فشرده زبان را پرس‌وجو می‌کنند اما اکنون که سال‌ها می گذرد وقتی به آن روزها  فکر می‌کنند می‌بینند آخر یادگیری زبان انگلیسی یا زبان عربی در مدرسه و دبیرستان به گرامر انگلیسی یا قواعد عربی ختم شد و نهایتا قبولی در امتحانات و دست آخر گذر از سد بلند کنکور و ورود به دانشگاه البته با کمک فنون تست زنی و حفظ طوطی وار گرامر انگلیسی و قواعد عربی و واژگان پر کاربرد و … است.

بعضی وقت‌ها آموزش زبان در موسسه آموزش زبان با یک قدم پیشرفت، آنها را به ترجمه فارسی به انگلیسی واژگان یا جملات در ذهن می‌رساند یا با تلاش خودشان در ترجمه متون عربی یا انگلیسی به فارسی مهارتی به دست می‌آوردند.

اما همچنان در حسرت برقراری ارتباط با یک مکالمه کوتاه یا گفت‌وگوی ساده به زبان انگلیسی به سر بردند و می‌برند البته مکالمه عربی که جای خود را داشت و دارد، چون شاید تا به حال فکرش هم به ذهن آنها خطور نکرده است که زبان محاوره عربی را بیاموزند یا مدرک تافل (بسندگی یا اشتمال) عربی بگیرند چه برسد به اینکه دنبال آموزشگاه زبان عربی بگردند!

راستی مشکل یادگیری زبان دوم در چه بود و است؟ چرا باید فراگیری زبان خارجی این قدر سخت و دور از دسترس و نگاه خیلی‌ها به آن دور از واقعیت باشد؟ آیا اشکال در کتاب‌های آموزش زبان بود یا آموزشگاه زبان درست را انتخاب نکردند و شاید اشکال در نحوه‌ی آموزش معلم زبان انگلیسی و عربی یا نوع نگاه نظام آموزشی و یادگیرنده به آموزش زبان دوم یا متد یادگیری آن بود و است!

اگر جواب این سوال‌ها هنوز مهم است یا این روزها با چالش یادگیری یک زبان خارجی رو به رو هستید، شاید جالب باشد که بدانید برای اولین بار در سال ۱۳۸۸ با چاپ کتاب «زبان را ببلعید مزمزه نکنید» پاسخ به این پرسش‌ها و صدها پرسش دیگر در زمینه‌ی روان شناسی و روش شناسی آموزش زبان‌های خارجی آغاز شد و امروزه این کتاب به محور آموزش موفق و موثر مهارت‌های مکالمه زبان عربی و بعد، انگلیسی در «مَعْهَدُ الضَّاد» تبدیل شده است.

دوره‌های آموزش مکالمه عربی در معهد الضاد به صورت مداوم در جریان است، علاقه‌مندان با مراجعه به سایتwww.zaadnet.ir می‌توانند در این باره بیشتر بدانند.

 

این مقاله در اخبار رسمی به آدرس زیرمنتشر  شده است.

https://news.akhbarrasmi.com/news/139708243281310129/دورههای-مقدماتی-تا-پیشرفته-مکالمه-عربی-در-تهران/?_ga=2.117686091.391179893.1543299972-181159937.1540999464

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.